Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Svatý Petr přál při festivalu Štěpy akorát krojovaným v průvodech

Svatý Petr přál při festivalu Štěpy akorát krojovaným v průvodech

Veselí nad Moravou-Kapky deště se od pátku 31.května do neděle 2.června podepsaly jako na mnoha místech v republice i na Mezinárodním dětském festivalu Štěpy, který má za sebou za účasti souborů Hradišťánek z Uherského Hradiště, Handrláček z Kunovic, Malý Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm, Salajenka z Dambořic, Zemplinik ze slovenských Michalovců a domácího souboru Štěpnička již 22. ročník.

Snaživý organizační tým z Veselského kulturního centra pod vedením ředitele Michala Blažíčka patron počasí Sv. Petr hodně potrápil, ale pořadatelé byť měli všechno připravené ke konání venku na Bartolomějském náměstí, v Zámeckém parku, na Baťově kanále, nakonec předem mysleli i na mokrou variantu a vše operativně zvládli uspořádat v prostorech se střechou nad hlavou. „Celý program Pohádkového lesa místo v parku proběhl na kulturáku.

Ten se proměnil na stanoviště pro děti, kde se uskutečnily různé hry, kvízy, soutěže, malování po obličeji, loutkové divadlo. Ve velkém sále probíhala taneční dílna, ve které se jednotlivé soubory učily vzájemně nové tance za účasti přidávající se veřejnosti,“ sdělil Michal Blažíček. Letošním tématem festivalu byly lidové řemesla. „Bylo to vděčné a rozmanité téma, které bylo obsáhlé v pásmech souborů.

Děti věděly o čem vystupují a dobře se mi s nimi na pódiu spolupracovalo,“ doplnil z pohledu osvědčeného a oblíbeného moderátora celého festivalu, Veselan Antonín Dobeš. „I když nám počasí nevyšlo odvážím si z Veselí řadu příjemných zážitků. Líbilo se mně město, jeho okolí, tleskající lidé při našich vystoupeních. Prostě všechno, zhodnotila akci Kristýna Feňušová, členka ze Zempliniku, z nejvzdálenějších letošního kolektivu vystupujícího na Slovácku.

Štěpy 2013 Foto: Antonín Vrba

Autor: Antonín Vrba
Zdroj: Folklornisdruzeni.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze