Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Střelba na Klause je selháním ministra vnitra, Kubice by měl hned rezignovat

Střelba na Klause je selháním ministra vnitra, Kubice by měl hned rezignovat

Kubice musí odejít. Senátor ČSSD Zdeněk Škromach ho k tomu vyzval kvůli selhání prezidentské ochranky. Dnes byl totiž spáchán „atentát" na hlavu státu a ochranka si toho všimla až po čtyřech výstřelech.

Prezident Klaus dnes otevíral nový most v Chrastavě. Během toho k němu přistoupil neznámý útočník a několikrát na něj zblízka vystřelil airsoftovou pistolí. Prezidentská ochranka zareagovala až po spáchání „atentátu".

Zdeněk Škromach o tom píše na svém facebooku jen tak mimochodem. „Tak nám dnes malém zastřelili prezidenta. Že šlo jen o plastovou repliku skutečné pistole? To je úplně jedno. Střelec stačil několikrát zmáčknout spoušť, než zareagovala ochranka," píše senátor.

Považuje to za další selhání ministra vnitra Kubiceho. Ten podle Škromachových slov nese plnou politickou zodpovědnost za ochranu ústavních činitelů. Jelikož dnes selhala ochranka nejvyššího ústavního činitele v zemi, měl by Kubice okamžitě rezignovat, myslí si Škormach.

Levicový senátor celou věc nebere na lehkou váhu. V komentáři k příspěvku na facebooku napsal: „To není na srandičky. Mohla to být skutečná pistole. Prezidenta nemusím, ale ochranka naprosto selhala."

Autor: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze