Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Stížností na práci posudkových lékařů je celá řada

Stížností na práci posudkových lékařů je celá řada

Zdeněk Škromach odpovídá na dotaz z portálu ParlamentníListy.cz

Dotaz:

Pane Škromachu jsem otec dvou synu kteří mají 21 a 22 let a jsou mentálně postižení oba dva mají prukaz ZTP/P ktery nim byl znovu obnoven 1.4. 2010 oba syni brali 8000 tisíc Kč od 1.1. 2009 ním byl príspěvek snížen jednomu na 2000 tisíce druhému na 4000 tisíce Kč každy den jich vozíme do charyty tam i spět kde se učijá psát a číst.Odvolali jsmese o svišení příspěvku osobu blískou měli hromadu vyšetření Psychološky a psychyatryčky a hromadu vyšetření: přesto nám napsaly žeto zamítají. 1.8. 2009 se ním udělalo stacionálmí ustavní vyšetření Psychyatrycké lečebny v Kroměříži a žádost sme podaly znovu o avíšení přispěvku pro osobu blískou jednomu to zvyhly z 2000 tisic na 4000 tisíce ale od 1.11. 2009 jak kdyby byl od 1.1. 2009 do 1.11. 2009 zdravy druhému to zamítly jen na 4000 tisíce není to kocourkov doktoři jen natím kroutí hlavou co jsou to za zákony proto jsemse odvolali a jestli nám to zamítnou jsem rozhodnutí to dát k ustavnímu soudu pro lická práva. Protože vás budem volit a věřít že volby vyhrajete tak jsem zvědav co vy uděláte proty postižené z Paroubkem nebo budete jak Nečas ktery jenom cigání a postižením bere peníze. Věřím že odpovíte.

z pozdravem otec Tureček Zdeněk

Odpověď:

Pane Turečku,

děkuji Vám za důvěru, s níž jste se na mě obrátil ve věci problémů, které máte s příspěvky na péči o Vaše syny. Podobných stížností na práci posudkových lékařů je, bohužel, celá řada. Doufám proto, že jste uspěl se svým odvoláním.

Jak jistě víte, současná vláda Petra Nečase již od letošního roku prosadila snížení těchto příspěvků a v omezování podpory zdravotně postiženým hodlá pokračovat i nadále. Jako senátor Vám mohu slíbit, že současný Senát, v němž má většinu hlasů ČSSD, bude chybné záměry nynější pravicové vlády zamítat nebo prosazovat takové změny, které budou alespoň mírnit jejich nejhorší sociální dopady. Jak ale jistě víte, Senát může být přehlasován Poslaneckou sněmovnou, v níž mají poslanci stran vládní koalice pohodlnou většinu nejméně 115 hlasů. Rozhodující pro změnu vlády proto budou volby do Poslanekcé sněmovny v roce 2014.

Děkuji Vám za Vaši podporu a přeji Vaší rodině vše dobré.

S pozdravem

Zdeněk Škromach

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze