Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Stávku odborů vyprovokovala vláda

Stávku odborů vyprovokovala vláda

Zdeněk Škromach prohlásil, že stávka odborů byla logickým důsledkem neschopnosti vlády vést dialog

 Podle místopředsedy ČSSD nese plnou odpovědnost za dnešní stávku vláda premiéra Petra Nečase. "Vládní kabinet jde cestou sociálního nesmíru a konfliktu. Tento nezodpovědný postup vlády má i své finanční dopady, ze kterých by se vláda měla zodpovídat. Proto vyzývám vládu, aby neprodleně zahájila konstruktivní jednání se sociálními partnery a zabránila dalším zbytečným ztrátám," řekl Škromach v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Škromach je přesvědčen, že kroky vlády v oblasti připravovaných škrtů odmítají nejen odbory, ale i někteří zaměstnavatelé a část živnostníků. "Přesto vláda nehledá cesty k přijatelnému kompromisu, který by opět zajistil sociální smír v naší zemi. Naopak. Snaží se provokovat tvrdší střety snahou omezovat ústavní právo na stávku. Zároveň kabinet hledá různé represivní prostředky vůči nespokojeným občanům, včetně podivných soudních rozhodnutí o zákazu stávky podle zákona o kolektivním vyjednávání v situaci, kdy jednoznačně o žádné kolektivní vyjednávání nejde," konstatoval politik. "Dnešní stávka a doprovodné protestní akce byly a jsou oprávněnou reakcí odborů na necitlivé kroky vlády. Dotýkají se především životní úrovně lidí se středními a nízkými příjmy," připomněl Škromach.

Místopředseda ČSSD je přesvědčen o tom, že protestní akce mají podporu velké části společnosti. "Tyto akce, které budou nepochybně pokračovat i v dalších měsících, mají velkou společenskou podporu v celém státě. A odbory mají i plnou podporu pro své kroky k dosažení sociálního smíru ze strany ČSSD," zdůraznil politik.

Zdroj: prvnizpravy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze