Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Sociální demokrat má žít s lidem

Sociální demokrat má žít s lidem

Podle místopředsedy ČSSD Zdeňka Škromacha k sociálním demokratům patří, že žijí s lidem. O to se prý snaží i on, například prostřednictvím Facebooku, kde si podle svých slov občas dělá i sám ze sebe „srandu“.

Na Facebooku Zdeněk Škromach kdysi psal o tom, že ho štvou děti prominentů. Část veřejnosti si to tehdy vyložila jako komentář k Jiřímu Dienstbierovi, kandidátovy ČSSD na prezidenta. Škromach se však na TV Pětka opět hájil – na něj to narážka nebyla.

„Tady jiného kandidáta nevidím,“ vyjádřil mu podporu. „Věřím, že nás kandidát Jiří Dienstbier postoupí do druhého kola a nakonec zvítězí. Ale pokud se to tak nestane, je to vůle občanů,“ dodal.

Co se týče jiných kanidátů, neměl by jim nutně za zlé členství v KSČ. „Jestliže byl někdo před třiceti lety v KSČ, tak se za tu dobu měl čas osvědčit,“ uvedl. Zároveň však ke komunistům není jen schovívavý.

Podle něj není podpora KSČM ve všem dobrá. „Konec konců, KSČM jsou naši konkurenti o podporu voličů,“ vysvětloval. Navíc by prý očekával, co se týče podpory kandidáta na prezidenta, že komunisté vysloví podporu sami bez vyzvání.

Vzápětí se dočkal telefonátu, kde si divák stěžoval na to, že v Česku stále vládnou komunisté a že nevidí žádnou demokracii. „Já nevidím, že by nám vládli komunisté,“ odvětil Škromach. „Demokracie není dokonalá, ale je to jediné, co funguje,“ dodal. Podle něj si ale současná vláda nyní počíná tak, že lidé na komunisty nostalgicky vzpomínají, a ti následně vyhrávají ve volbách.

„Bez aktivního občanského přístupu to nepůjde,“ míní také Škromach. Podle něj si Češi na jednu stranu stěžují na své politiky, ale oni jsou ve skutečnosti odrazem společnosti. Jestli prý chceme něco změnit, musíme pro to i něco udělat.

Například on se rozhodl, že zhubne, a slíbil to i fanouškům na Facebooku. A dole má již 16 kilogramů. „To k sociálnímu demokratovi patří, že žije tak s lidem,“ míní Škromach. „Umím si udělat i trošku srandu sám ze sebe,“ dodal.

Zdroj: ParlamentniListy.cz
Autor: pan

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze