Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Snižování počtu policistů zvýší kriminalitu

Snižování počtu policistů zvýší kriminalitu

Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach nesouhlasí s rušením policejních služeben na Hodonínsku i v dalších okresech

Podle jeho slov úsporná opatření ministerstva vnitra povedou ve svém důsledku k nárůstu kriminality všude tam, kde budou zrušeny policejní služebny. V okrese Hodonín, kde Škromach žije se svou rodinou, zmizí celkem sedm policejních stanic. "V našem okrese mají být zrušeny služebny policie v několika menších městech. To považuji za zcela nepřípustné. Tyto kroky povedou nepochybně k nárůstu kriminality. Omezením pochůzkářů se zároveň radikálně sníží bezpečnost zdejších občanů. Nechápu proč ministr vnitra nezruší místa několika vysokým důstojníkům na ministerstvu, kteří pobírají vysoké platy a proč místo toho šetří na řadových policistech," řekl Škromach v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

"Navíc jakmile odněkud zmizí policisté pak už jenom těžce se pak vrací na ta místa odkud byli staženi. Lidé na Hodonínsku jsou velmi nespokojení a cítí se ohroženi. Především jsou rozhořčeni starší lidé, kteří se už dnes marně v některých případech snaží dovolat pomoci policie. Nyní zjišťují, že situace bude ještě daleko horší a začínají se bát o svojí bezpečnost," podotkl politik.

Místopředseda ČSSD poukázal i na skutečnost, že nespokojenost s úspornými opatřeními se šíří i mezi samotnými policisty. Mnozí v těchto dnech už dali výpověď a odcházejí do civilu. Stovky policistů prý odcházejí od pražského policejního sboru a to včetně řady zkušených kriminalistů. "Policisté už zřejmě ztrácí trpělivost s ministrem vnitra a tak odcházejí ze služby. Pro Prahu to bude velmi složitá situace. Navíc bude mít tato skutečnost nepochybně vliv na vyšetřování důležitých kauz i na vyšetřování složitých korupčních případů," prohlásil místopředseda ČSSD.

zdroj: prvnizpravy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze