Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Snažím se předejít tomu, aby se tématu migrační krize chopili extremisté

Snažím se předejít tomu, aby se tématu migrační krize chopili extremisté

Místopředseda Senátu Zdeněk Škromach spustil na svém Facebooku seriál, kde varuje před možnými nástrahami, které jsou spojené s přijímáním uprchlíků.

V seriálu nazvaném „Zdeněk Škromach k migraci a terorismu“ například tvrdí, že migranti „nejsou ochotni respektovat naše zákony“, a proto „je potřeba konat, dokud to ještě jde“. Podle kritiků se tak Škromach snaží populisticky ‚svézt‘ na nevraživostí Čechů vůči migrantům. On sám to ale pro ECHO24.cz odmítl s tím, že se jen snaží srozumitelně komunikovat s občany.

„V poslední době se mi stává, že ať už hovořím s kýmkoliv, debata se vždycky nakonec stočí na migrační krizi. Ten seriál jsem spustil, protože jsem chtěl snadnou a srozumitelnou formou sdělit lidem stanoviska, která zaujímám v těchto otázkách. Zároveň se snažím předejít tomu, aby se tématu chopili extremisté,“ řekl Škromach serveru ECHO24.cz.

Sociálnědemokratický politik se o své poznatky v oblasti migrační krize dělí s veřejností prostřednictvím obrázkového seriálu nazvaného „Zdeněk Škromach k migraci a terorismu“, který sdílí na svém Facebooku. Každý díl neoficiálního seriálu obsahuje jeho fotografii a varovný nápis, který se věnuje údajným nástrahám migrace. „Vycházím při tom hlavně ze svých starších rozhovorů a příspěvků na sociálních sítích,“ upřesnil Škromach.

 „Tématu se věnuji již déle, ale bezprostředním spouštěčem pro mě byly silvestrovské události v Kolíně nad Rýnem. Po těchto útocích se totiž začalo ukazovat, že ne všichni uprchlíci mají zájem se integrovat do naší společnosti,“ uvedl Škromach. Zároveň odmítl, že by se tématu věnoval s cílem populisticky získat nové voliče.

Celý článek čtěte na portále ECHO24.cz

 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze