Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Šluknovsko nevyřeší policie a věznice

Šluknovsko nevyřeší policie a věznice

Zvyšování kapacity věznic a zvyšování počtu úderných jenotek policie není řešením, kterým může stát zvládnout napjatou sociální situaci ve Šluknovském výběžku

V pondělí to řekl místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach s tím, že vláda musí řešit sociální status tamních lidí komplexně.

Šluknov je přitom podle mínění ČSSD pouhou roznětkou pro podobné sociálně vyloučené lokality s vysokou nezaměstnaností v Česku.

Sociální demokraté navrhli kabinetu hledat řešení v sociální péči o lidi. "Každý dospělý by měl mít na Šluknovsku práci, každé dítě tam musí chodit do školy. Obce by měly mít tolik peněz, aby mohly tyto základní věci zajistit," prohlásil Škromach.

Řešení nezaměstnanosti ve šluknovském výběžku však není podle ČSSD veřejná služba, kterou se tam snaží nyní zavést ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09). "Je to spíš určitá forma roboty pro stát. Každá práce má být totiž řádně zaplacena," řekl Škromach.

Řešením by podle něj bylo zavedení skutečných a řádně honorovaných veřejně prospěšných prací. "Na ně však vláda pro příští rok počítá s méně než poloviční částkou, než na ně dávala v minulých letech," řekl místopředseda nejsilnější opoziční strany.

Zdroj: Prvnízprávy.cz - (kou, mfx, foto: arch.)

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze