Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Škromacha zlínští rozzuřili: Já se členství v ČSSD nevzdám!

Škromacha zlínští rozzuřili: Já se členství v ČSSD nevzdám!

Zle popudili zlínští sociální demokraté bývalého místopředsedu strany a senátora Zdeňka Škromacha výzvou, aby účastníci utajované lánské schůzky zvážili své členství v ČSSD.

Zpočátku byl Škromach otázkou serveru Prvnizpravy.cz zaskočen s tím, že o žádné výzvě neví. „Považuji to za nesmysl a nerozumím, čeho by se mělo dosáhnout,“ poznamenal.

„Připadá mi zvláštní, že když stranický orgán projednává osobní věci, které se týkají konkrétního člověka a ani jej nepozvou, aby mohl svoji pozici obhájit,“ reagoval rozčíleně Škromach v následném rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Tajné schůzky v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem se zúčastnily špičky strany v čele s bývalým místopředsedou Michalem Haškem, který dlouho popíral, že se setkání uskutečnilo.

Místopředsedové ČSSD Michal Hašek i Zdeněk Škromach, stejně jako někdejší šéf poslanců strany Jeroným Tejc, na funkce ve straně už rezignovali. Jihočeský hejtman Jiří Zimola opustil její předsednictvo a výkonný výbor. Ve funkci zůstal jen místopředseda Milan Chovanec, který setkání se Zemanem vyzradil a vyjádřil podporu předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi.

„Myslím že je to dokonce v rozporu se stanovami strany, kdy každý člen má právo se zúčastnit jednání  stranického orgánu, který o něm rozhoduje nebo se k němu vyjadřuje,“ tvrdil Škromach neméně popuzeně.

„Pokud jde o Zlínsko, tak tam jsem v minulých volbách přispěl k výraznému vítězství. Nakonec v poslaneckých volbách jsme získali čtyři nebo pět mandátů. Proto mě překvapuje postoj Zlínska a jsem přesvědčen, že to nebylo jednomyslné a bylo velmi těsné,“ předpokládá senátor. To potvrzují  informace ParlamentníchListů.cz, podle nichž bylo sobotní usnesení zlínských sociálních demokratů přijato rozdílem dvou hlasů.

„Ukazuje se, že to nebylo jednoznačné a já podobné výzvy akceptovat nebudu. Nakonec je Slávek Sobotka příkladem, jak se stavět k výzvám stranických orgánů,“ poznamenal Škromach s narážkou na povolební jednání předsednictva strany, které dvoutřetinovým poměrem vyzvalo předsedu k rezignaci za volební neúspěch. Sobotka to odmítl a následně se za něj postavily všechny krajské organizace ČSSD včetně zlínské.

„Opakuji, pokud chtějí něco k mé osobě řešit, tak mají mít minimálně tu míru slušnosti a pozvat mě k takovému jednání,“ dodal Škromach pro Prvnizpravy.cz.

(Jiří Kouda, foto: prvnizpravy.cz)

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze