Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Škromach v Pressklubu na Frekvenci 1: Mít se mnou selfie je dnes součástí image

Škromach v Pressklubu na Frekvenci 1: Mít se mnou selfie je dnes součástí image

„Hezký sluníčkový den.“ Tímto svým typickým pozdravem zahájil v mrazivém sobotním odpoledni Zdeněk Škromach návštěvu Pressklubu na Frekcenci 1. Místopředseda Senátu a bývalý místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach se v pořadu rozpovídal o sociální demokracii, Zemanovi, své případné kandidatuře na křeslo prezidenta i o svých proslavených selfie fotkách.

„Ne všechno, co vláda dělá je pozitivní, je dobré si někdy udržet odstup. A tím, že jsem řadový člen ČSSD, tak si můžu dovolit říkat častěji i věci, které si skutečně myslím, a ne úplně se držet oficiálních pozic,“ prohlásil hned v úvodu.

Když o chvíli později moderátor Luboš Xaver Veselý poukázal na to, že Škromachův dříve velký vliv značně slábne, reagoval místopředseda Senátu slovy, že ale rozhodně z boje neutíká, jen si teď více užívá rodiny. Pak se rozmluvil o sociální demokracii a vyzdvihl polaritu názorů. Prohlásil, že ČSSD je uvnitř přátelská strana, a dodal, že má i dnes různé názorové proudy, ale důležité je, „aby se vždy sešly v jednom společném zájmu, což je společný dobrý volební výsledek a úspěch strany“. Na dotaz moderátora, zda je strana sjednocená, prohlásil Škromach, že i když třeba „Jarda Foldyna nebo Jirka Diestbierů prezentují názory, které se ne vždy shodují s těmi oficiálními“, tak právě různost uvnitř strany činí ČSSD atraktivnější pro voliče. Lánská schůzka je podle něj již zapomenuta, což Škromach označil jako krok z rozumu. Zároveň přiznal, že některé její účastníky strana potřebuje, protože jsou u lidí oblíbení. „Jak Michal Hašek, tak Jirka Zimola určitě patří k populárním politikům,“ dodal.

Na dotaz moderátora, zda si myslí, že vzniká „jakási klika“ mezi Andrejem Babišem a Milošem Zemanem, Škromach odvětil, že Miloš Zeman jako prezident prezentuje většinový názor ve společnosti a umí to vystihnout, ale že je paradox, že to byl právě Zeman, který se snažil po volbách zabránit tomu, aby se Babiš do vlády dostal. „Určitě je tady vidět drajv lídra ANO pana Babiše, že chce být příštím premiérem a udělá pro to maximum,“ prohlásil Škromach a dodal, že eventuální podpora Zemana v příštích volbách je od ANO chladná kalkulace a „určitě si to dobře spočítali“.

Na otázku, zda by kandidoval sám, místopředseda Senátu odvětil, že nebude-li kandidovat Zeman, zvážil by to. O současném prezidentovi pak prohlásil, že je to člověk, který jde tvrdě za svým cílem a vždy se mu to, co chtěl, povedlo.

Debata se nakonec stočila i ke Škromachovým nechvalně proslulým selfie fotografiím i různým fotomontážím. K otázce moderátora, zda se ho některé dehonestující fotomontáže, například u rakve se Stanislavem Grossem, nedotýkají, Škromach odtušil, že je to pro něj vlastně reklama a důkaz toho, že je stále politik, o kterého je zájem a který má lidem co říci. „Nakonec se to projevuje i tím, že potkávám lidi třeba na ulici, při různých akcích a oslovují mě, chtějí si udělat selfie, protože mít selfie se Škromachem je dneska součástí jakési image, nebo být cool.“

Autor, zdroj: ŠÁRKA ADÁMKOVÁ,  SvobodnéFórum.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze