Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Škromach rozjel další bitvu

Škromach rozjel další bitvu

Místopředseda Senátu Zdeněk Škromach, který se v posledních dnech rázně postavil proti některým nápadům svých spolustraníků ve vládě, se nyní překvapivě vyjádřil i k otázce nového českého eurokomisaře. Zatímco každá z vládních stran přišla se svým vlastním kandidátem, někdejší místopředseda ČSSD má úplně jiného favorita.

Škromach vyjádřil názor prostřednictvím svého Facebooku, kde si nejprve pochválil, že snad nastupuje léto, a pak popsal svou schůzku s předsedou odborového svazu Stavba Stanislavem Antonivem. Shodli se prý například na tom, že by minimální mzda měla růst mnohem rychleji, zhruba tak, jako rostla za předchozích vlád ČSSD. „Ale s Babišem v zádech to asi nepůjde,“ povzdechl si.

Pak se již dostal k hlavnímu tématu. S létem podle něj začíná „euroharašení“ neboli hledání prominentních zástupců Evropské unie na příští volební období. Pro Českou republiku to znamená především hledání nového komisaře.

Škromachova ČSSD již uvedla, že do pozice člena Evropské komise by preferovala Pavla Mertlíka, bývalého ministra financí v Zemanově vládě. Sám místopředseda Senátu má ale zjevně jiného favorita.

„Jsem přesvědčen, že vhodným a kvalifikovaným kandidátem s rozsáhlými kontakty je sociální demokrat Libor Rouček,“ uvedl. Škromach věří, že dlouholetý sociálně demokratický europoslanec najde podporu ve své straně. Vzhledem k jeho renomé bývalého místopředsedy Evropského parlamentu jej prý pak budou moct těžko odmítnout i koaliční partneři ČSSD.   

Co přesně napsal Zdeněk Škromach na Facebook:

Vypadá to na nástup léta. Dopolední jednání s předsedou odborového svazu Stavba Standou Antonivem. Mimo jiné by minimální mzda měla růst daleko rychleji. Prý jako za našich předchozích vlád. Ale s babišem v zádech to asi nepůjde. S létem začíná euroharašení. Volí se prominentní reprezentanti EU. A snad by měl být i čas na Českého eurokomisaře. Jsem přesvědčen, že vhodným a kvalifikovaným kandidátem s rozsáhlými kontakty je sociální demokrat Libor Rouček. Doufám, že najde podporu i v ČSSD a těžko ho mohou odmítnout i vládní koaliční parťáci ANO a lidovci. Hezký den.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze