Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Škromach o inkluzi: Může to být fiasko, které stáhne celé školství

Škromach o inkluzi: Může to být fiasko, které stáhne celé školství

Začlenění dětí s lehkým mentálním postižením do běžných základních škol, tedy takzvaná inkluze, se vrátilo na půdu Senátu.

Seminář na toto téma zaštítil místopředseda horní komory Zdeněk Škromach (ČSSD). Sám totiž o inkluzi zatím pochybuje, dokonce se z ní prý může stát fiasko.

„Problém je, že není dořešeno jednak zajištění financí, jednak odborných asistentů, kteří budou do budoucna pro ty školy dostupní,“ myslí si Škromach. Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) se přitom snaží právě tyto pochybnosti v posledních dnech rozptýlit. Je totiž dlouhodobě přesvědčena, že jí šéf státní kasy Andrej Babiš (ANO) peníze na inkluzi dát musí.

Škromach se navíc obává ještě dalšího efektu inkluze – odlivu dětí do soukromých škol. „Mohlo by to vést k tomu, že úroveň obecného školství by mohla jít skutečně dolů,“ míní místopředseda horní parlamentní komory, jinak známý svou zálibou v selfie. „Jestli to chceme zavést, a ta vůle tady je, tak je nezbytné vytvořit k tomu podmínky, jinak by to mohlo skončit fiaskem,“ dodal Škromach.

Celý článek čtěte na Blesk.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze