Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Škromach napomenul Zemana. Bojí se o prestiž Česka

Škromach napomenul Zemana. Bojí se o prestiž Česka

Místopředseda Senátu a někdejší lánský pučista Zdeněk Škromach překvapivě "krotí" svého přítele, prezidenta Miloše Zemana. Ten v aktuálním vydání časopisu TÝDEN prohlásil, že premiér Bohuslav Sobotka ponížil Česko, když se šel do Bruselu dotazovat, koho máme vyslat do Evropské komise.

"V zásadě si myslím, že jak pan prezident, tak pan premiér by spolu měli intenzivněji spolupracovat, zvláště pak, když jde o zahraniční věci a zahraniční politiku, včetně té evropské, protože ji oba mají v kompetenci, neměli by si tyto věci vzkazovat přes média," řekl Škromach on-line deníku TÝDEN.CZ.

Právě Zeman si v tomto sporu začal. Ve zmíněném rozhovoru komentoval Sobotkovu schůzku s šéfem Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem, kterého měl vyzvat, aby si ze tří kandidátů vybral zástupce Česka v Evropské komisi. "To je takové ponížení České republiky, které naprosto oprávněně nahrává eurofobům. Protože ten termín eurohujerství, který jsem vždy odmítal jako nesmyslný, se v tomto případě opravdu projevil."

Ačkoli Zdeněk Škromach vychází s  prezidentem velmi dobře, prestiž České republiky nevnímá jako ohroženou pouze jednáním Bohuslava Sobotky. Největším skaliskem je podle Škromacha právě nesoulad vysoce postavených státníků. "Jezdí po světě a přijímají různé delegace. Problém by byl, kdyby prezentace naší zahraniční republiky nebyla jednotná. Myslím si, že to by neprospělo prestiži České republiky."

Krátce po návštěvě Bruselu byla zvolena eurokomisařkou za Českou republiku Věra Jourová (ANO), a to poté, co ustoupil zástupce z řad ČSSD, exministr financí Pavel Mertlík.

Autor: Lucie Dlouhá, TÝDEN.CZ

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze