Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Škromach ironicky: Dienstbier jen hájí svou vlast – USA!

Škromach ironicky: Dienstbier jen hájí svou vlast – USA!

Spor stranických špiček v České straně sociálně demokratické zřejmě jen tak neutichne. Dosud se živil „problémem" sloučených funkcí, ale nyní je to přístup ke krizi na Ukrajině.

Jak Prvnizpravy.cz informovaly, vnitrostranickou kritiku si vysloužil především ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier a i ministr zahraniční Lubomír Zaorálek. Mnozí straníci je kritizují za jednostranný pohled na události na Ukrajině a někteří si nebrali ani servítky, jako hejtman jihomoravského kraje a poslanec Michal Hašek.

Naposledy se s těžkou ironií pustil do svého stranického kolegy i místopředseda Senátu Zdeněk Škromach.


„Tak tady se musím zastat Jirky Dienstbiera. Nikdo mu přece nemůže vyčítat, že jako občan USA hájí zájmy své vlasti a Amerických firem. Jinak mám pocit, že jako vždycky řešíme lidská práva za jiné a velmoci si zatím rozdělují byznys, o který my díky tomu přijdeme. Hezký den," napsal Škromach na svůj facebookový profil. Jiří Dienstbier se narodil ve Spojených státech a má dvojí občanství.

Bývalý místopředseda ČSSD se tak zjevně pustil do Dienstbiera, který prohlásil, že by se mělo Rusko vyřadit z tendru na dostavbu jaderné elektrárny Temelín. Po vyřazení francouzské Arevy v podstatě ve hře zbývalo buď rusko-české Konsorcium MIR.1200 nebo americký Westinghouse.

(kou, prvnizpravy.cz)

 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze