Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Škoda, že nemáme víc kandidátů na prezidenta

Škoda, že nemáme víc kandidátů na prezidenta

Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach by uvítal, kdyby byla ČSSD místo dvou kandidátů nabídla jmen více. Přimlouval by se i za ženu. Bohužel ale vedení rozhodlo jinak.

"Své představy o možných stranických i nestranických kandidátech jsem prezentoval na jednání vedení strany. Musím říct, že mě mrzí, že byl jejich počet zúžen na jednoho stranického a jednoho nestranického," odpověděl Škromach čtenáři ParlamentníchListů.cz prostřednictvím služby Profily. "Jsem přesvědčen, že by o podpoře prezidentského kandidáta měli mít možnost hovořit a rozhodovat všichni členové ČSSD a naši příznivci. Mé návrhy kandidátů na prezidenta jsem uvedl na tomto jednání a očekával jsem, že společně s dalšími budou podrobeny široké diskuzi, ke které dá vedení strany impuls. Nestalo se tak."

Většinové rozhodnutí strany nominovat do užšího výběru jen Jana Švejnara a Jiřího Dienstbiera prý respektuje. "Paradoxní je, že toto rozhodnutí jsem nepodpořil já ani Marie Benešová. Osobně mě mrzí, že ČSSD nemá opět v návrzích ženu. A nějak jsem nezaregistroval ostrý nesouhlas Davida Ratha, který tak volal po otevřené diskuzi. Ale ani mě to nepřekvapuje, když se bude diskutovat jen o jeho kandidátovi," podotkl. Rath navrhl Dienstbiera.

ČSSD rozhodne o tom, zda pošle do přímé volby prezidenta Švejnara či Dienstbiera v průběhu roku.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze