Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Setkání s prezidentem Čínské lidové republiky J.E. panem Si Ťin-pchingem

Setkání s prezidentem Čínské lidové republiky J.E. panem Si Ťin-pchingem

Čínský prezident Si Ťin-Pching v rámci své oficiální návštěvy České republiky jednal s předsedou Senátu Milanem Štěchem. Setkání se zúčastnili také místopředsedové Senátu Přemysl Sobotka, Ivo Bárek a Zdeněk Škromach a předseda zahraničního výboru František Bublan.

Čínský prezident při jednání vyzdvihl rozvoj česko-čínských vzájemných vztahů v posledních letech, za který poděkoval i Senátu a jeho předsedovi Štěchovi. Ten zdůraznil, že právě ekonomická spolupráce je prioritou v oblasti dalšího rozvoje. „Spolupráce na úrovni zákonodárných sborů, ve které chceme pokračovat, nám pomáhá seznámit se s fungováním státu, tvorbou legislativy, pochopením jeden druhého. Číňané v Česku chtějí podnikat, což je dobře, musejí však respektovat české právní prostředí,“ řekl předseda Senátu Štěch po jednání s čínským prezidentem. Ten ho dnes pozval na návštěvu Číny, ve které předseda Senátu byl naposledy před 6 lety. Zároveň ale probíhají intenzivní styky na parlamentní úrovni, delegace hospodářského výboru s místopředsedou Škromachem odjede do Číny ještě letos v dubnu. 

„Někteří senátoři již v Číně byli a na vlastní oči viděli její rozvoj. My jako zástupci Parlamentu ČR bychom se také chtěli zaměřit na prohloubení spolupráce v dalších oblastech, kromě obchodu třeba v oblasti kultury nebo turismu,“ řekl předseda Senátu. Připomněl také zásluhu drobných čínských podnikatelů, kteří v Česku podnikají. Zmínil také, že v Senátu s přispěním čínské velvyslankyně uspořádal nedávno seminář o Nové hedvábné cestě, která byla zaměřená na podrobné aspekty vzájemné obchodní spolupráce.

Autor: Senát PČR

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze