Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Senátoři si připomněli 18. výročí Ustavující schůze Senátu

Senátoři si připomněli 18. výročí Ustavující schůze Senátu

18 let uplynulých od Ustavující schůze Senátu si dnes připomněli současní i bývalí senátoři v Hlavním sále Valdštejnského paláce. Právě zde se také sešli členové horní parlamentní komory úplně poprvé 18. prosince roku 1996.

„Senát je "plnoletý". Stává se stále více komorou regionálních osobností - starostů, lékařů, podnikatelů, lidí z oblasti kultury nebo vědy. Zasedají zde sebevědomí lidé se zkušenostmi a naše práce tak nepodléhá zbytečným třenicím. To nám umožňuje soustředit se na zásadní otázky, které trápí naši zemi,“ zdůraznil předseda Senátu Milan Štěch.

Upozornil na to, že Senát dostává své role pojistky demokracie, je stabilizujícím faktorem českého ústavního systému, sleduje primárně kvalitu přijímaných zákonů a jejich přínos pro občany a snaží se být maximálně transparentní vůči veřejnosti.

Zároveň M. Štěch apeloval na senátory, aby k výkonu svého mandátu přistupovali co nejvíce zodpovědně: „Senátor je práce na plný úvazek. Kdo kandiduje, musí být připraven na to, že vše ostatní, co dělal dosud, bude po zvolení moci vykonávat až nad rámec svých senátních povinností. Senát je pro každého senátora práce číslo jedna a pro koho není, ten by měl svůj postoj změnit. Osobně podporuji návrh na přijetí mechanismu, který se bude v návaznosti na účasti na jednáních pléna a výborů dotýkat našeho platu. Je to běžné i v jiných profesích, pokládám to za důležité i v naší práci. Každý má být placen za odvedenou práci.“

Autor, zdroj: Senat.cz, Pavlína Heřmánková

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze