Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Schwarzenberg zlostně plivl na veterány. Neměl být předsedou Zahraničního výboru Parlamentu!

Schwarzenberg zlostně plivl na veterány. Neměl být předsedou Zahraničního výboru Parlamentu!

Byl jsem na Ruské ambasádě, abych svou účastí na Den vítězství nad fašizmem vyjádřil své poděkování a úctu za to, že jsem.

Moji rodiče byli v květnových dnech roku 1945 osvobozeni z věznice po té, co byli zatčeni gestapem po útěku z lágru Wiener Neustatu. S ohromnou úctou jsem se díval do tváří veteránů, mnozí v uniformách Československé armády, někteří v Sokolském kroji, ověšeni vyznamenáními, která získali za boj proti německému  fašizmu, přišli spolu se mnou a ostatními oslavit porážku Německé třetí říše. Přišli jsme na ambasádu Ruské federativní republiky. Té republiky, jenž tvořila gró Sovětského svazu, který jako vítězná mocnost nesl největší břemeno II. Světové války 23 200 000 obětí ! Na 144 tisíc vojáků Rudé armády položilo život při osvobození naší vlasti.

Bylo mi ctí  v tento významný den tam být, svou účastí prokázat sounáležitost s těmi, kteří tam byli se mnou a kterých si tak vážím a kterých rok od roku ubývá. Večer jsem byl šokován, internetové servery přinesly komentáře, těch, kteří tam být měli, ale nebyli. Nemyslím si, že jednali správně, ale je to jejich věc.

To, co mě šokovalo, bylo vyjádření někdejšího ministra zahraničí a dnešního předsedy zahraničního výboru PSP ČR Karla Schwarzenberga, který se k účasti na banketu ke Dni vítězství nad fašizmem na Ruské ambasádě vyjádřil slovy „Jako před 76 lety. Vždy se najdou nadšení kolaboranti.“ Považuji toto vyjádření Karla Schwarzenberga za skandální a vskutku sprosté. Pan Schwarzenberg zlostně plivl na veterány, kteří nasazovali svůj život pro porážku fašistického Německa, kteří se spolu s ostatními zúčastnili oslavy vítězství na ambasádě státu, který za naši svobodu a porážku fašizmu zaplatili ze všech největší daň, těch 144 tisíc padlých nám všem, co jsme přišli, stálo a stojí za to tam 9. května být.

Možná pan Schwarzenberg nemá co slavit, je to jeho věc. Já se chci ohradit, nejsem kolaborant a jsem přesvědčen , že nikdo z těch co přišli oslavit Dne vítězství nad fašizmem. Myslím, že k panu Schwarzenbergovi nemusím více psát, napsal to za nás již Karel Havlíček Borovský

… Zle, matičko, zle! Švarcenberci zde jeden, ten je generál, a druhý je kardinál; zle, matičko, zle!

Zle, matičko, zle! Švarcenberci zde: jeden drží karabáč, druhý říká »Otčenáš«; zle, matičko, zle!

Zle, matičko, zle! Švarcenberci zde: jeden, ten je arcibiskup, druhý je taky  špicbub. 

Já dodávám, že by Karel Schwarzenberg neměl být předsedou Zahraničního výboru Českého parlamentu!

Jaroslav Foldyna via Facebook.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze