Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Schwarzenberg? Jako ze Švejka. Nebo z padesátých let

Schwarzenberg? Jako ze Švejka. Nebo z padesátých let

Jaroslav Foldyna okomentoval v PL rozhovor Karla Schwarzenberga pro Týden.

„Vyjádřením o tom, že by prezidentský úřad zvládl levou zadní, si Karel Schwarzenberg protiřečí. Vždyť se vzdal funkce předsedy TOP 09. A myslím, že tato funkce je určitě méně náročná, než být prezidentem České republiky,“ řekl.

„Prezident by měl lidi uklidňovat, ale zároveň je hájit. Přímá volba prezidenta spojuje Miloše Zemana přímo s veřejností. Od toho je Karel Schwarzenberg odtržen. Volila ho pražská kavárna odtržená od reality, vidící svět přes jiné brýle než ti, kteří volili prezidenta Miloše Zemana. Prezident zastupuje především svoje voliče. Na tom nevidím nic špatného. Upozorňuje na nebezpečí, která tady jsou,“ konstatoval Jaroslav Foldyna.

Výrok o Miloši Zemanovi jako ruském agentovi ho svým způsobem pobavil a vybavil si jednu pasáž ze Švejka. „Musím se tomu smát. Je to nesmysl. Prezident je svůj a vždycky svůj byl. Tato úvaha je pro mě naprosto nepřijatelná. Také nepovažuji Karla Schwarzenberga za agenta Spojených států či Německa, když podepsal a uznal Kosovo, když souhlasil s věcmi, které jsou pro mě naprosto nepřijatelné. Pan Schwarzenberg má vzhledem ke svému věku právo říkat věci, které jsou trošku pošetilé. Je to spíše úsměvné, kam jsme se to dostali, že je někdo označován jako ruský agent nebo Putinovec. Je vidět, že obhájcům těchto idejí teče do bot a používají téměř všechno. Je to jako v padesátých letech zoufalství komunistických ideologů.”

Přečtěte si celý článek na serveru ParlamentníListy.cz.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze