Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Scénář kolem Peake a spol. byl zrežírován

Scénář kolem Peake a spol. byl zrežírován

Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach je přesvědčen, že se v české politice opět začíná opakovat situace s koupenými přeběhlíky.

Zdeněk Škromach tuto roli přisuzuje platformě Karolíny Peake. Ta podle něj zachrání Nečasovu koaliční vládu. A její platforma prý bude mít dost hlasů na to, aby měla parlamentní většinu. Pokud před sebou budou mít mít poslanci Věcí veřejných hrozbu dvou měsíců bez platu a náhrad, půjdou jejich předsevzetí stranou.

„Tak se nám rozpadá vláda korupce a rozpočtové nezodpovědnosti. Zase stejný scénář Nečase s Kalouskem o „nakoupení“ přeběhlíků. Jděte už do …...“, napsal senátor Škromach na svých stránkách na Facebooku.

Vše bylo zrežírované

„Pro mě není celá tato situace žádnou novinkou. Signály, že to takhle dopadne, tu byly už rok. Kočí a Škárka to nedokázali, ale Peake teď ano. V parlamentních kuloárech se o takovém scénáři šuškalo už dávno,“ řekl pro ParlamentníListy.cz Zdeněk Škromach. Tomu, že Peake prohlašuje, že vystoupení z VV byla její soukromá akce a že neví, kdo se k ní připojí, se místopředseda Senátu jen směje. „Vše bylo samozřejmě dopředu zrežírované. To nemůže sežrat nikdo,“ dodal senátor.

Zdeněk Škromach nepochybuje o tom, že ke Karolíně Peake se připojí dost poslanců na to, aby podpořili vládu. „Až bude před poslanci reálné nebezpečí dvou měsíců bez platu a poslaneckých náhrad, velice rychle se rozhodnou. Navíc poslanci véček nemají příliš vysokou pravděpodobnost, že by mohli být zvoleni znovu,“ vysvětluje Zdeněk Škromach.

Zdroj: Parlamentnilisty.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze