Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

S jihočeskými volebními kandidáty na Písecku

S jihočeskými volebními kandidáty na Písecku

Kandidáti ČSSD do Poslanecké sněmovny za Jihočeský kraj potěšili ve středu seniory, postižené i voliče ve městech na Písecku. Tak, jako před týdnem jel podpořit jihočeský volební lídr a poslanec Vítězslav Jandák svého kolegu místopředsedu ČSSD Zdeňka Škromacha na Zlínsko, teď na oplátku přijel stínový ministr práce a sociálních věcí na jih Čech.

Akce začala nejprve ve složení poslanců Vítězslava Jandáka, Vlasty Bohdalové a Karla Kratochvíle v píseckém Červeném kříži. Odtud se delegace vydala do Seniorského domu Písek, který je jediným privátním zařízením svého druhu nejen na Písecku, ale také v Jihočeském kraji. Zde kandidáti velmi potěšili obyvatele nového seniorského domu, kterých zde žije přes šedesát, a další se postupně stěhují.

„Je to skutečně výjimečné zařízení, velmi příjemné, útulné a na úrovni třetího tisíciletí,“ uvedl lídr Vítězslav Jandák. Za pravdu mu dal jak kolega a místní zastupitel Karel Kratochvíle, tak také kolegyně Vlasta Bohdalová, jejíž zásluhou se v Českých Budějovicích před lety podařilo postavit rovněž neméně dobře fungující seniorské zařízení Domov seniorů Máj.

„Písecký Seniorský dům vznikl přestavbou bývalé vojenské polikliniky v bývalém vojenském areálu. Náklady na rekonstrukci se vyšplhaly na zhruba 100 milionů korun. Kapacita je sto míst,“ prozradil ředitel domu Tomáš Kočí.

Kandidát do Parlamentu rozdali jak personálu, tak také klientům oranžové růže, malé drobné upomínkové dárky, fotografie a také si s řadou z nich popovídali o tom, jak se jim v domě žije. „Jsem tu moc spokojená, mám krásný pokoj, je tu o mne skvěle postaráno. Nemám nač si stěžovat,“ svěřila se Vítězslavu Jandákovi, Vlastě Bohdalové i Karlu Kratochvílemu jedna z obyvatelek. Celá delegace se pak přesunula do známých Mirotic, které proslavil malíř Mikoláš Aleš. Sem už z pracovního jednání z Prahy přijela i posila - místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach, který spolu se svými kolegy rozdal s úsměvem na rtech a v dobré náladě krásného jarního dne desítky růží a se všemi se pozdravil a podebatoval s voliči.

Část týmu Jihočeši.eu spolu s hostem Zdeňkem Škromachem, který je volebním lídrem ve Zlínském kraji, se později přemístili také do sousedních Mirovic a také Čimelic. „Lidé jsou milí, příjemní a myslím si, že si i rádi popovídají. Stále je to o tom dialogu, umět lidi vyslechnout a také jim řadu věcí vysvětlit,“ řekl Vítězslav Jandák. Také s jeho kolegy Karlem Kratochvíle, Zdeňkem Škromachem a Radovanem Suchánkem, který je lídrem za Strakonicko, si řada mladých, ale i starších voličů popovídala.

„Jsem ráda, že vás vidím a určitě máte můj hlas. Už proto, že jste tak příjemní a slušní, což se o všech politicích říct nedá. Dám hodně na slušnost lidí a všechny tyto lidi znám, proto dostanou můj hlas. Škoda jen, že pan Škromach je z jiného kraje, protože on byl jako ministr práce skvělý,“ pochvalovala si obyvatelka Čimelic, která také, jako ostatní, dostala krásnou oranžovou růži.

Na pátek 30. 4. čeká Vítězslava Jandáka další velká akce s voliči. Spolu s hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou a hostem, jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem, pojedou za voliči do Týna nad Vltavou, Veselí nad Lužnicí a do Tábora.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze