Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Řidiče autobusů v požadavku na vyšší platy kraje podporují

Řidiče autobusů v požadavku na vyšší platy kraje podporují

VYJÁDŘENÍ PŘEDSEDY AKČR MICHALA HAŠKA K CHYSTANÝM PROTESTŮM ŘIDIČŮ AUTOBUSŮ.

Kraje v otázce kriterií výběrových řízení na autobusové dopravce čekají na nový zákon o veřejných zakázkách, který měl byt původně účinný již od dubna 2016 a umožnil by zohlednit také sociální aspekt,odbory touto informaci disponuji již od společných jednání s panem premiérem Sobotkou.

Podílíme se také na tvorbě metodiky MMR k veřejné zakázkám v oblasti veřejné dopravy,tento dokument bude předložen vládě. Myšlenku celostátně platného nařízení vlády pro tarifní platy řidičů v závazku veřejné služby podporujeme, neboť bez celostátně platného předpisu není možné řešit úpravu platů v aktuálně vysoutěžených a platných smluv.

Řidiče autobusů v požadavku na vyšší platy kraje podporují, ovšem bez nového zákona o veřejných zakázkách a nových tendrů nedisponují kraje pravomocemi v tomto smyslu konat z pozice objednatelů. Zároveň připomínám, že kraje musí hospodařit s péčí řádných hospodářů a podle platné legislativy, nemůžeme suplovat za odbory kolektivní vyjednávání s dopravci, jsme připraveni využit platformy krajských tripartit v pomoci se sociálním dialogem.

Michal Hašek, předseda AKČR

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze