Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Řezníkova tvorba? Svinstvo!

Řezníkova tvorba? Svinstvo!

Raper Řezník, vlastním jménem Martin Pohl, vyvolal bouřlivou reakci svým klipem a písní „Ta holka v mým sklepě", ve které se oslavuje znásilňovaní a mučení ženy. Řada politiků si myslí, že by takováto tvorba měla být nelegální.

Pohl navíc v minulosti prodával trička s masovým vrahem Andersem Breivikem. Podle některých je inspirován rakouským deviantem Josefem Fritzlem, který mnoho let znásilňoval a držel ve sklepě svou dceru. ParlamentníListy.cz se dotazovaly politiků, zda by se podle nich svoboda slovu a projevu měla vztahovat na písně, v nichž se oslavuje znásilňování a mučení žen.

„Je to stejné svinstvo jako hajlovat před vlajkou s hákovým křížem a tvrdit, že je to umělecký projev nebo umělecké dílo,“ myslí si místopředseda Senátu Zdeněk Škromach z ČSSD.

„Jsem dosti konzervativní. Pro mě svoboda slova končí tam, kde očividně pošlapává důstojnost a čest jiného slušného člověka. Navíc dnes kvůli mylné všeobjímající svobodě upadá morálka, vkus. Chybí vzory. Ale nejen od politiků. I od řady takzvaných celebrit. Za umění se vydává mnohé vulgární až tupé. Tento případ je toho zřejmě důkazem. Je mi líto,“ řekl redakci poslanec ČSSD Jiří Koskuba.

Celý článek čtěte na portálu ParlamentníListy.cz.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze