Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Proti šmejdům a nepoctivcům bojujme společně

Proti šmejdům a nepoctivcům bojujme společně

Zdeněk Škromach odpovídá na dotaz z portálu ParlamentníListy.cz.

Dotaz od: Pérák

Dobrý den pane Škromachu-tak prý jdete do prezidentování natvrdo? Když natvrdo tak se prosím postarejte o to, aby se senioři a hodně ostatních lidí nedostávalo do exekucí tím, že jsou nebankovni společnosti-ty zrušte a pak vydejte celostátně a doručte VŠEM občanům brožurku "Obezřetnost se vyplácí" !! To v prvním přiblížení. Nechat možnost predátorům okrádat neznalé a bezbranné občany je SVINSTVO. O své ovečky se bača stará tím že odhání vlky a to musíte udělat i vy !! To dosavadní vláda nedělá. Polášek Zábřeh                            

Odpověď

Vážený pane Polášku, ano, skutečně již úvahu nad mou kandidaturou na  prezidenta neberu čistě jen z recese. Vše se však bude odvíjet od vůle  členské základny ČSSD, koho si bude přát postavit jako svého kandidáta  na prezidentský úřad a prozatím je ještě do té doby mnoho času.

K Vaší  poznámce o exekucích a zneužívání neinformovanosti seniorů mnohými  společnostmi musím říct, že se snažím využít legislativních možností  k nápravě v současné praxi s exekucemi. Sám jsem byl iniciátorem návrhu  změny exekučního řádu, zároveň jsem v úzké komunikaci s poslanci ČSSD,  kteří v Poslanecké sněmovně taktéž řeší různé návrhy změn zákona o  exekutorech a exekuční činnosti. Věřím, že tato práce, pakliže ji  doposud neuchopila vláda, bude mít své konkrétní výstupy a přispěje  k zlepšení situace v naší společnosti.

Informovat seniory a mnohé další  skupiny občanů, kteří se snadněji nechají nalákat nepoctivými prodejci  ať už „šmejdů“ či různých „výhodných“ finančních produktů však nemůže  přispět pouze úřad prezidenta. Ačkoli na toto téma může upozorňovat, je  třeba zapojení široké veřejnosti, vlády, neziskových organizací, médií  atd. a společně se snažit o lepší informovanost a zákonná opatření proti této nekalé praxi.

Hezký den

Zdeněk Škromach 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze