Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Projev na konferenci Práce a prosperita

Sociální demokracie jde jasnou cestou – nejlepší sociální politikou je zaměstnanost, která přináší uspokojení ze seberealizace a zároveň hmotné zabezpečení rodiny. Toto je řešení ČSSD.

Zdeněk Škromach sledoval vystoupení konkurenčních politiků, kteří říkají, že v oblasti zaměstnanosti vlastně není potřeba nic dělat a že politika žádná pracovní místa nepřinese a že je to jen záležitost firem. Těmto firmám ale vytváří prostředí politika.

Místopředseda sociální demokracie dále říká, že minulé tře roky vláda nijak neposilovala exportním možnosti naší země v zahraničí a kritizuje také Petra Nečase za to, že nevyužil evropských peněz pro politiku zaměstnanosti, protože čerpal naprosto minimálně z oněch 55 miliard korun, které mělo jeho ministerstvo k dispozici. Nečas vyčerpal pouze necelé 2 miliardy! Vláda nečerpala ani z tzv. Globalizačního fondu a teprve Fischerova vláda o tuto pomoc zažádala.

„To, co nabízí pravice, dáme vám živnostenský list a jděte podnikat, v době, kdy i velké firmy nemají zakázky, je něco naprosto nepřijatelného," říká Zdeněk Škromach, který dále zmiňuje to, že i minimální mzda zůstala čtyři roky stejná, což také nijak nepřispívá k motivaci.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze