Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Progresivní daň teď neprošla. Tak po volbách

Progresivní daň teď neprošla. Tak po volbách

Vláda ve čtvrtek projednávala návrh ČSSD na zavedení progresivní daně z příjmu. Zákon ovšem sněmovnou neprošel. Podle senátora Zdeňka Škromacha se ČSSD pokusí zavést progresivní zdanění po příštích úspěšných volbách

Škromach odpovídal na dotaz čtenáře na svém profilu na Parlamentních Listech.cz, zda se ČSSD znovu pokusí prosadit progresivní daň u vysokopříjmových skupin.

„Je to naše programová záležitost. Reálné prosazení je zřejmě možné po příštích úspěšných volbách. Současné vládní strany podobný krok odmítají," vysvětlil Škromach.

Lidé s příjmem nad 100 tisíc by státu odváděli 30 procent

Sociální demokraté navrhovali, aby lidé s příjmy nad 100 tisíc korun měsíčně platili třicetiprocentní daň z příjmu. Lidem s nižšími příjmy by se dále strhávalo současných patnáct procent. ČSSD tak chtěla získat finanční prostředky pro zachování státní podpory stavebního spoření.

Vláda dříve uvedla, že zaveden druhé daňové sazby je proti jejímu programovému prohlášení.

"Vláda ve svém Programovém prohlášení výslovně uvedla, že nehodlá zvyšovat progresi daně z příjmů fyzických osob. Vzhledem k tomu, že vláda připravuje zcela nový zákon o daních z příjmů, v němž se předpokládá zrušení takzvané superhrubé mzdy, stanovení univerzálního daňového základu a zjednodušení výběru daní, je zcela neúčelné krátkodobě měnit stávající systém daně z příjmů," píše se v návrhu vládního usnesení, který byl minulý týden zveřejněn na internetu.

Zdroj: Parlamentnílisty.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze