Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Pro ČSSD jsou lidovci komplikovaný partner

Pro ČSSD jsou lidovci komplikovaný partner

Jaroslav Foldyna kritizuje budoucí možnou vládní spolupráci sociální demokracie s KDU-ČSL. Na svém facebookovém profilu to lapidárně shrnul jednou větou: „Bože, to bude vládnutí... S černoprdelníky."

ParlamentnímListům.cz pak Jaroslav Foldyna blíže vysvětlil, proč se možného koaličního partnera obává. „KDU-ČSL je komplikovaný subjekt, který v koalicích vždy při jednáních vytvářel maximální problémy a byl velmi složitě důvěryhodný. Pro sociální demokracii a vlastně pro každou stranu jsou lidovci velmi komplikovaný partner.

„Had na deset písmen?”

Do Parlamentu se dostali zpátky po letech a domnívají se, že musí svoji komplikovanost ještě znásobit. Můžu se mýlit a mýlil bych se rád. Dohody v budoucí vládě s nimi budou velmi složité. Minulost je dohání a kráčí s nimi. Jak říkám, strašně bych si ale přál, abych se mýlil v tom, že si s sebou tato tradiční strana nese přídomek, že o panu Luxovi se říkalo ‚had na tři', tak teď had na deset. Snad to tak nebude, uvidíme," sdělil poslanec.

Na rozdíl od Jiřího Vyvadila však poslanec Foldyna nevidí jinou reálnou variantu vládní spolupráce. „Obávám se, že při respektování toho, jak voliči rozdali karty, moc variant tady na stole opravdu není. Spíš si přeju, abych se v tom popisu lidovců mýlil," dodal pro server ParlamentníListy.cz poslanec za ČSSD Jaroslav Foldyna.

Článek „Černoprdelníci a jejich had na deset. V ČSSD stoupá zděšení z koalice s lidovci” čtěte na portálu ParlamentníListy.cz.

 

 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze