Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

PŘÍMO K VĚCI s Barborou Tachecí

PŘÍMO K VĚCI s Barborou Tachecí

Odborář, který to dotáhl až do vlády. Za sociální demokracii byl ZDENĚK ŠKROMACH ministrem práce a sociálních věcí, zdravotnictví i vicepremiérem.

Dnes je místopředsedou sociální demokracie a ve vedení strany jednou z posledních tváří spojovaných s Milošem Zemanem.

* Zdeněk Škromach Osobní údaje Narodil se 31. prosince 1956 v Hodoníně. Je ženatý a má dvě děti.

Kariéra Byl vyučen v oboru elektromontér a později vystudoval fakultu elektrotechnickou na Vysokém učení technickém v Brně. Členem ČSSD se stal v roce 1995. O rok později byl zvolen do Poslanecké sněmovny, kde působil jako předseda výboru pro sociální politiku a zdravotnictví. Později se ujal funkce ministra práce a sociálních věcí, a to v letech 2002 až 2006. V roce 2005 byl i krátce ministrem zdravotnictví. Od dubna 2001 je místopředsedou sociální demokracie.

* Jejíma očima Cením si jeho ochoty do MF DNES přijít. Naše produkční totiž usilovala o rozhovor s Jiřím Paroubkem, Davidem Rathem a nevím s kým ještě, ale sociálnědemokratičtí politici jako by dostali centrální zákaz mluvit s novináři nebo některými novináři nebo novináři z některých novin, nebudeme v tom šťourat. Prostě Zdeněk Škromach dorazil a byla jsem vděčná, což není pro novináře optimální výkopová platforma.

Nepřišel v botičkách od Diora a myslím, že by z jeho image měl stratég Lidového domu radost. Pořád byl dobře naladěný, pořád se usmíval. Do momentu, než přišlo na důchody. Když mě nařkl z mezigenerační nenávisti, po úsměvu už nebyla ani stopa. A když jsem zmínila prázdná komunistická hesla, ve studiu bylo hodně mrazivo – Zdeňka Škromacha jsem viděla poprvé vzteklého. Nebylo to nic příjemného, ale nepracujeme proto, abychom byli milováni. Pro novináře to, myslím, platí bez výjimky.

zdroj: idnes.cz, autor: Barbora Tachecí

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze