Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Při dialogu jde nejen o to dobře mluvit, ale i dobře naslouchat

Při dialogu jde nejen o to dobře mluvit, ale i dobře naslouchat

Hejtman Zimola diskutoval se švýcarským velvyslancem o spolupráci měst a obcí na jihu Čech a v Kantonu Bern.

Vzájemná spolupráce mezi obcemi a městy na jihu Čech a jejich partnery v Kantonu Bern. To bylo jedním z hlavních témat setkání hejtmana Jiřího Zimoly a velvyslance Švýcarské konfederace v České republice Markuse - Alexandera Antoniettiho, které se uskutečnilo na krajském úřadě ve středu 7. května 2014.

„Města a obce na jihu Čech i v bernském kantonu řeší podobné problémy týkající se mimo jiného dopravy či školství. I proto je naší povinností tuto nastartovanou spolupráci podporovat,“ zdůraznil Zimola. „Je přínosné, že se řešením těchto témat zaobírají menší obce, města i kraj,“ dodal.

Hejtman zároveň připomněl, že nezanedbatelná je i spolupráce na poli kultury, ať už na obecní úrovni, či v rámci různých spolků.

Antonietti zase vyzdvihl, že vztahy mezi Čechy a Švýcary jsou více než dobré a zároveň ocenil výhody vzájemných setkávání. „Když spolu mohou lidé komunikovat osobně, tak je spolupráce vždy snazší,“ vysvětlil.

Se Zimolou se pak shodli i na tom, že při dialogu jde nejen o to dobře mluvit, ale i dobře naslouchat.

Partnerství mezi Jihočeským krajem a Kantonem Bern se datuje od roku 2002. „V České republice je skoro 130 obcí a měst, které s obcemi a městy v zemi helvétského kříže úzce spolupracují. Potěšující na tom je, že nejvíce těchto partnerských subjektů – zhruba 35, se nachází právě v našem kraji,“ uzavřel Zimola.  

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze