Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Prezident Zeman navštívil Mezinárodní strojírenský veletrh Brno

Michal Hašek na Facebooku:

58. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu začal dnes v Brně. Za přítomnosti prezidenta republiky Miloše Zemana podepsal hejtman Michal Hašek v prostorách prezentace společnosti Alta také memorandum o spolupráci mezi krajem a Industry Cluster 4.0 (seskupením špičkových strojírenských firem na jihu Moravy), které umožní další rozvoj strojírenství a zavádění inovací ve strojírenské výrobě a také další rozvoj technického vzdělávání v na jihu Moravy.

Byla také podepsána dohoda mezi čínskou společností Wanfeng Aviation Industry a VUT. „Na jižní Moravě jsme se přesvědčili, jak vysoce efektivně fungují naši čínští partneři. Od jejich návštěvy našeho kraje uplynulo jen několik týdnů a my už dnes zde stojíme u slavnostního podpisu smlouvy s VUT. Vysoce oceňuji podporu vlád obou zemí, hospodářských komor a jsem rád, že čínští partneři objevili jižní Moravu jako region vědy, výzkumu a inovací. Věřím, že výzkum v České republice a jeho aplikace v Čínské lidové republice přinese prospěch oběma stranám. Dohoda je také první vlaštovkou letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu,“ uvedl k podpisu dohody hejtman Michal Hašek.

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnějším průmyslovým veletrhem ve střední Evropě, kterého se každoročně účastní více než 1 500 vystavovatelů a na 80 000 návštěvníků. Ze zahraničí přitom přijíždí přes 35 procent vystavovatelů a 10 procent návštěvníků. Letošní partnerskou zemí strojírenského veletrhu je Čínská lidová republika, která zde má více než 150 vystavovatelů. 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze