Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Prezident Si Ťin-pching prolomí jistá tabu ve vnímání čínské společnosti

Prezident Si Ťin-pching prolomí jistá tabu ve vnímání čínské společnosti

U příležitosti první návštěvy prezidenta Čínské lidové republiky v České republice po navázání diplomatických vztahů v roce 1949 byl v Praze pořádán seminář na téma: „Zkušenosti pro řízení a rozvoj státu“.

Významné akce se zúčastnil i místopředseda Senátu PČR Zdeněk Škromach, který při této příležitosti prohlásil: „Věřím, že návštěva Si Ťin-pchinga přispěje k prolomení určitého tabu ve vnímání čínského režimu.“

"Důkazem, jak se daří rozvíjet vztahy, je také úspěch české legendy Krtečka v říši středu. Jsou tu sice i otázky demokracie a míry lidských svobod komunistického režimu, ale já věřím, že osoba nového prezidenta prolomí jistá tabu ve vnímání čínské společnosti," uvedl dále  Škromach. Na otázku lidských práv v Číně se musí reagovat vzájemným poznáváním a dialogem. "To jsou správné cesty, některá extremistická řešení celé věci spíše škodí, místo aby pomáhala," dodal Zdeněk Škromach.

Velmi zajímavé, nejen pro občany hodonínska, jsou i informace o budování kanálu  kanálu mezi Dunajem a moravským Hodonínem (kanál Dunaj - Odra - Labe), který by mohl být vybudován za účasti investorů z Čínské lidové republiky.

Zástupce China Publishing Group Fang Zhenghui se velmi pěkně vyjádřil i ke vzájemných přátelským a kulturním vazbám mezi Českou republikou a Čínou a uvedl, že „český krteček zanechal v řadě generací Číňanů hluboký dojem”.  

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze