Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Prezident Republiky Tatarstán zahájil návštěvu České republiky

Prezident Republiky Tatarstán zahájil návštěvu České republiky

Na pozvání hejtmana Michala Haška přiletěl dnes ve čtvrtek 25. září 2014 do ČR a do Jihomoravského kraje prezident Republiky Tatarstán Rustam Minnichanov.

Na Pražském hradě ho nejprve přijme prezident České republiky Miloš Zeman. Poté se Rustam Minnichanov spolu s hejtmanem Haškem v Praze setká s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a podnikateli a navštíví i předsedu Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka.

Večer čeká prezidenta Republiky Tatarstán setkaní s Radou Jihomoravského kraje a Regionální hospodářskou komorou.

Hlavním cílem návštěvy je podpis smlouvy o partnerství Republiky Tatarstán a Jihomoravského kraje a také dohody o spolupráci hospodářských komor. Na programu páteční části návštěvy prezidenta Minnichanova je jednání s vysokými školami a vědeckovýzkumnými centry, návštěva strojírenský podnik TOS-ALTA a diskuse o možnostech obchodní spolupráce Tatarstánu a jižní Moravy.

Republika Tatarstán má vysoký ekonomicky a vědeckovýzkumný potenciál, patří k nejbohatším částem Ruské federace. Podpisem smlouvy tak jižní Morava získá čtvrtého regionálního partnera v Rusku, vedle Nizněnovgorodské a Leningradské oblasti a Chanty-Mansijsku.

Autor: Portál Jihomoravského kraje

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze