Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Prezident Miloš Zeman na Hradě přijal místopředsedu Senátu a ČSSD Zdeňka Škromacha

Prezident Miloš Zeman na Hradě přijal místopředsedu Senátu a ČSSD Zdeňka Škromacha

Prezident Miloš Zeman ve středu na Hradě přijal místopředsedu Senátu a ČSSD Zdeňka Škromacha. Podle Škromacha, který v sociální demokracii platí za Zemanova příznivce, šlo o přátelské a neformální setkání. Hovořili na něm například o rozpuštění sněmovny, o něž ČSSD usiluje. Prezidentova mluvčí Hana Burianová uvedla, že Zeman přijal Škromacha na jeho žádost. Informace o obsahu jednání ale neuvedla.

"Šlo v zásadě o přátelské neformální setkání, na kterém jsme se dohodli při našem společném setkání na Velehradě před pár dny," řekl Škromach. "Hovořili jsme o soukromých i některých veřejných záležitostech, jako je otázka například rozpuštění sněmovny, nových voleb, případně otázky nové vlády," uvedl.

Škromach zopakoval, že pro ČSSD jsou předčasné volby prioritou číslo jedna a že jde o nejčistší řešení současné situace. Podle jeho názoru bude každá vláda lepší než ta, která vládla dosud. "V této situaci považujeme za nejčistší způsob dát občanům, voličům možnost rozdat znova karty ve volbách na podzim letošního roku," dodal.

Škromach je v ČSSD vnímán jako Zemanův příznivec. V rozhovoru pro aktuální vydání časopisu TÝDEN Škromach odmítl jako účelové spekulace o tom, že Zeman se snaží ČSSD zničit. "Kdyby byl Miloš Zeman náš předseda nebo náš kandidát na prezidenta, byli bychom jinde. Dnes může být Zeman větším spojencem ČSSD, než byl Václav Klaus a Václav Havel," řekl TÝDNU. Strana podle něj může Zemana využít podle svého programu a svých zájmů.

Vztahy mezi Hradem a vedením ČSSD nejsou bezproblémové. Například Zemanův kancléř Vratislav Mynář začátkem července zkritizoval předsedu strany Bohuslava Sobotku. Vyčetl mu údajnou nedostatečnou osobní statečnost, slabost, změnu postojů i slova na adresu vlády Jiřího Rusnoka. Podle Mynáře je Sobotka "tak slabý, jako je stisk jeho ruky, kterou vám podává".

Sobotka již dříve uvedl, že členové strany, kteří přijmou nabídku působit v Rusnokově vládě, by měli ČSSD opustit. Novému kabinetu Sobotka také vyčetl, že mu připomíná spíše vládu Strany práv občanů - zemanovců (SPOZ) než vládu odborníků.

Autor: ČTK
Zdroj: Týden.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze