Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Představitelé krajského ředitelství policie jednali se zástupci obcí

Představitelé krajského ředitelství policie jednali se zástupci obcí

Hejtman Michal Hašek se spolu s dalšími představiteli kraje ve čtvrtek 13. února 2014 v Podhradí nad Dyjí zúčastnil pracovního setkání vedení krajského ředitelství policie se starosty jihomoravských obcí s rozšířenou působností.

Program jednání byl zaměřen na celkový vývoj bezpečnostní situace a prevenci kriminality v regionu jižní Moravy. Hejtman Michal Hašek vyjádřil přesvědčení, že se situace v policii uklidní a stabilizuje. Ocenil také fakt, že dojde k navýšení tabulkových počtů policistů ve výkonu služby v teritoriu Jihomoravského kraje a to především na jednotlivých obvodních odděleních.

Jihomoravský kraj jen v minulých čtyřech letech přispěl na fungování celého integrovaného záchranného systému (IZS) ze svého rozpočtu více než 180 miliony korun. V rámci IZS finančně podporuje i jeho profesionální složky - letos je pro ně v krajském rozpočtu vyčleněno 6 milionů korun. Začátkem ledna například krajská rada doporučila zastupitelstvu schválit poskytnutí peněžitého daru ve výši tří milionů korun Krajskému ředitelství policie Jihomoravského kraje na zakoupení systémů SCO a GINA sloužících k zajištění majetku obyvatel Jihomoravského kraje a pro policisty Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Tyto systémy se budou využívat také při bezpečnostních opatřeních, při pátracích akcích po pohřešovaných osobách a v dalších situacích řešících bezpečnostní problematiku obyvatel a návštěvníků Jihomoravského kraje.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze