Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

PRACOVNÍ VÝJEZD HEJTMANA NA BŘECLAVSKO

PRACOVNÍ VÝJEZD HEJTMANA NA BŘECLAVSKO

První zastávkou pracovního výjezdu hejtmana Michala Haška na Břeclavsko 12. května 2016 bylo Kobylí a návštěva sadů a vinohradů společnosti Patria.

„Jednali jsme o situaci po sérii mrazíků, které poškodily sady i vinice, o otázce závlahových systémů a možné pomoci státu zemědělcům - ať už v rámci programu rozvoje venkova, zřízením fondu nepojistitelných rizik či marketingového fondu. Dohodli jsme se na další schůzce s ovocnáři za účasti expertů Mendelovy univerzity a Výzkumného ústavu ovocnářského, kde budeme hledat možnosti rychlé pomoci kraje našim zemědělcům a také definujeme kroky, s nimiž oslovíme vládu ČR. Se starostou Kobylí Pavlem Kotíkem jsme probrali také žádost o mimořádnou pomoc z rozpočtu kraje na sanaci nestabilního území v obci,“ uvedl hejtman Hašek.

Hejtman poté navštívil Střední průmyslovou škola Edvarda Beneše a Obchodní akademii Břeclav, která poskytuje vzdělaní více než 900 studentům a zaměřuje se na strojírenské a elektro obory. „Jihomoravský kraj podpořil jako zřizovatel pořízení moderního vybavení pro výuku v technických oborech. Zajímal jsem se o vzdělávací výsledky školy, ,uplatnění absolventů na trhu práce i na komunikaci s firmami a hospodářskou komorou. Poděkoval jsem pedagogům i dalším zaměstnancům školy za jejich práci s mladou generací,“ řekl Michal Hašek.

Odpoledne mj. patřilo setkání Svazu důchodců České republiky v Břeclavi  spojené s přáním více než dvěma stovkám seniorek ke Dni matek. 

Autor: Portál Jihomoravského kraje

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze