Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Pracovní návštěva ministra zdravotnictví na jižní Moravě

Pracovní návštěva ministra zdravotnictví na jižní Moravě

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček dnes ve čtvrtek 6. března 2014 zahájil návštěvu v Jihomoravském kraji, během které ho provází hejtman Michal Hašek.

Ministr nejdříve jednal s vedením Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně o současné ekonomické situace tohoto zdravotnického zařízení. Tématem diskuse byly možné návrhy řešení zadluženosti nemocnice. Následně ministra Svatopluka Němečka přijal v budově krajského úřadu hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. „Jednali jsme o celé krajské koncepci zdravotnictví - představil jsem panu ministrovi koncept společného jednání všech veřejných zřizovatelů, jak vůči ministerstvu, tak vůči pojišťovnám. Jako jeden z mála krajů v zemi jsme provedli redukci akutních lůžek, a to nikoliv na úkor péče nebo kvality a to už se projevilo - hospodářské výsledky nemocnic tady na jižní Moravě zřizovaných státem a krajem nedopadly tak úplně špatně jako v jiných částech země. Panu ministrovi jsem dnes oznámil, že celkově u krajských nemocnic dosahuje hospodářský výsledek všech ztráty pouze jednoho milionu korun,“ konstatoval hejtman Michal Hašek.

Hejtman s ministrem zdravotnictví jednal též o dalších tématech – například o zdravotnické záchranné službě nebo o znojemské nemocnici. „Ve Znojmě chceme realizovat koncept přeshraniční medicíny, a proto jsem panu ministrovi představil Nemocnici Znojmo jako možný pilotní projekt z hlediska celé České republiky,“ uvedl Michal Hašek.

Ministr Svatopluk Němeček ocenil, že na jižní Moravě vznikl konsensus - zřizovatelů, pojišťoven, ministerstva - k tomu, jak má být realizována smysluplná redukce lůžek. “Myslím si, že je to příklad pro jiné kraje,“ uvedl ministr zdravotnictví, který zástupce nemocnic Jihomoravského kraje informoval o návrhu, jak hodlá ministerstvo řešit finanční situaci v letošním roce, především s ohledem na výpadek poplatků v hospodaření nemocnic.

Další část programu ministra zdravotnictví tvoří pracovní oběd se zástupci poradního sboru hejtmana pro zdravotnictví a odpolední návštěva Nemocnice Znojmo. 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze