Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Pracovní jednání hejtmana Michala Haška v brněnských městských částech

Pracovní jednání hejtmana Michala Haška v brněnských městských částech

Dnešní (20. ledna 2015) návštěvou v brněnských městských částech pokračují pracovní výjezdy hejtmana Michala Haška do měst a obcí jižní Moravy.

V úvodu navštívil hejtman spolu s radním Markem Šlapalem Diagnostický ústav v Brně na Veslařské ulici, kde se seznámili s činností ústavu a navštívili diagnostické třídy. Vedení školy v čele s ředitelkou Renatou Ježkovou ocenilo spolupráci se středními školami zřizovanými krajem. Představitelé kraje nabídli vedení ústavu možnost budoucí spolupráce v oblasti umožnění kapacit pro startovací byty pro děti v tzv. prodlouženém pobytu a informovali o možnostech využití prázdných objektů ve vlastnictví kraje v rámci projektu sociálního bydlení od začátku příštího roku.

V další části programu hejtman Hašek jednal s vedením brněnské městské části Brno-Kohoutovice. Její zástupci v čele se starostou Petrem Šafaříkem hejtmana informovali o záměru vybudování multifunkční sportovní haly a společenského centra. Michal Hašek kohoutovické zastupitele v této souvislosti mj. informoval o plánovaném vzniku komise pro sport Rady JMK, která by měla na starosti všechny dotační programy v této oblasti. V městské části Brno-Bystrc představitele kraje seznámil starosta Tomáš Kratochvíl s projektem na vybudování cyklostezky, která propojí Bystrc se sousedními obcemi, a také jim byl představen záměr úprav v takzvaném Jedlovém háji - zde by měl vzniknout otevřený areál určený k environmentální výchově především mladé generace. 

Odpolední část programu jednání hejtmana Michala Haška a radního Marka Šlapala je věnována návštěvě brněnské městské části Brno-Vinohrady.

Autor: Portál Jihomoravského kraje

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze