Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Práce v zájmu kraje a řešení problémů lidí. Žádné přepisování historie ani párty pro sudetské Němce

Práce v zájmu kraje a řešení problémů lidí. Žádné přepisování historie ani párty pro sudetské Němce

Hejtman Michal Hašek odpovídal na otázky čtenářů v online rozhovoru pro Brněnský deník.cz:

DOTAZ: Dobrý den, rozhoduji se mezi vámi a KSČM, jen mě zajímají dvě věci.

1.) jaký je váš názor na přepisování historie, které předvádí pánové Vokřál a hlavně Hollan? Jejich omluvy sudeťákům a zvaní pana Posselta do Brna je pro mě něco neskutečného! Z vystupování Hollana mám pocit, že nenávidí Čechy a Moravany a neváží si našich obětí nacistické okupace nemyslíte, že je to nechutné?

2.) Koho by jste si představoval jako ideálního koaličního partnera? Podle mého názoru by pro náš kraj byla nejlepší koalice ČSSD a KSČM, jaký je váš názor?

ODPOVĚĎ: Proti přepisování historie vystupuji dlouhodobě a kontinuálně. Druhou světovou válku začalo Německo a to ji také prohrálo. Ještě jako poslanec jsem vystupoval proti přepisování historie flexkou v Brně-Králově poli a nemám důvod svoje postoje měnit. Neplatíme z krajského rozpočtu párty pro sudetské Němce, ale pomohli jsme rekonstruovat památník v Kounicových kolejích. Pokud pan Hollan mluví o usmíření, postrádám symbolické gesto omluvy a usmíření také ze strany sudetských návštěvníků Brna. Myslím, že v příštím roce by je měl pan primátor vzít do Kounicových kolejích, aby poznali historii komplexněji a aby se například poklonili památce všech statečných odbojářů, kteří byli právě v Kounicových kolejích popraveni.

Na rozdíl od jiných kandidujících politických subjektů či miliardářských hnutí nebudu já ani ČSSD nikoho kádrovat či vylučovat z demokratické povolební diskuze. Jsme připraveni spolupracovat s každým, kdo má zájem řešit problémy lidí na jižní Moravě a pracovat v zájmu kraje, nikoliv s těmi, kdo by kraj považovali po volbách za svoji "kořist". 

Celý rozhovor zde.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze