Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Pospíšil splnil úkol od knížete a rozložil ODS, šokuje Škromach

Pospíšil splnil úkol od knížete a rozložil ODS, šokuje Škromach

Exministr Pospíšil, který zběhl z ODS, splnil stranický úkol od Karla Schwarzenberga /TOP09/ a občanské demokraty už rozložil dost. Takto komentoval odchod populárního politika z ODS senátor Zdeněk Škromach /ČSSD/.

Jiří Pospíšil oznámil pár dní poté, co neuspěl na kongresu ODS, odchod ze strany. Naopak se vyjádřil v tom smyslu, že se jako nestraník připojí ke klubu TOP09. Oficiálně proto, že nezařazený poslanec má ve sněmovně značné organizační problémy. Spekuluje se ale, že právě populární exministr by mohl vést TOP09 do evropských voleb.

"Pospíšil přebíhá k TOP09, ODS už asi rozložil dost, takže stranický úkol od knížete splněn a může kandidovat na předsedu TOP09, aby přikryl Kalouska," komentoval to Škromach.

Ten se vyjádřil také ke zprávě, že spojenec TOP09, hnutí STAN, uvažuje nad spojením pro pražské magistrátní volby s hnutím ANO. "Po výměně radnic s Pavlem Bémem a koketováním s ODS v době jejího vládnutí a po vládním angažmá ve společném klubu vládní TOP09 Karla Schwarzenberga, Kalouska či Drábka už se vidí opět u vládní zodpovědnosti tentokráte s Babišem. Plodná spolupráce může začít, ANO přece potřebuje regionální strukturu pro komunální volby a Gazdík ji zajistí," napsal k tomu bývalý místopředseda ČSSD.

Petr Gazdík, předseda STAN, ale dementoval, že by se jeho hnutí mělo v Praze spojit s Babišovým hnutím. To do čela své kandidátky získalo exprimátora Kasla, kterého chtěli získat i Starostové. Zprávu o odklonu STAN od TOP09 dementoval i první místopředseda TOP09 Miroslav Kalousek.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze