Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Pokud to neuděláme, neodpíchneme se ode dna

Pokud to neuděláme, neodpíchneme se ode dna

ROZHOVOR pro Právo o zodpovědnosti vedení ČSSD za volební neúspěch. Tejc: Sobotka by měl podstoupit přímou volbu všemi členy.

Váš předseda a premiér Sobotka v úterý v poslaneckém klubu řekl, že někteří členové místo aktivní pomoci při volbách radši brblali u piva. Do které skupiny patříte?

Poctivě jsem objížděl celou Moravu, takže se neřadím mezi ty, kteří seděli u piva a nadávali.

Část sociální demokracie tvrdí, že jste ve volbách propadli, část, včetně Sobotky, uklidňuje, že budete mít pět hejtmanů a v Senátu zůstanete nejsilnější. Jak vy hodnotíte výsledek?

Podle mě to byla jednoznačně prohra, nebyla to ani klausovská nevýhra. Myslím, že bychom si to měli přiznat. Pokud to neuděláme, neodpíchneme se ode dna. Musíme pojmenovat příčiny prohry, protože když nestanovíme jasnou diagnózu, nasadíme špatnou léčbu. A pacient – sociální demokracie – může mít ještě větší problémy, než má teď.

Takže sociální demokracie je na dně?

Patnáct procent pro stranu, která byla zvyklá na třicet procent, není dobrý výsledek.

Jak by léčba měla vypadat?

Musíme si říci, jaké chyby jsme udělali, a začít je napravovat. Podstata našeho programu nám volby neprohrála, stejně tak nám volby neprohrálo 95 procent vládních rozhodnutí nebo hlasování ve Sněmovně.

Pokračování rozhovoru Jeronýma Tejce pro Právo čtěte zde.


Jeroným Tejc na Facebooku:

Strkáním hlavy do písku před výsledkem voleb a příčinami našeho propadu ČSSD na nohy nepostavíme. Proto jsem se rozhodl vše otevřeně pojmenovat. Chci vést programový, nikoliv mocenský střet o podobu socdem a její změnu. Proto budu v příštích týdnech představovat programové body, které by naše strana měla vzít za priority. 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze