Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Podpořím všechny protesty proti vládě

Podpořím všechny protesty proti vládě

Rozhodnutí odborů sdružujících státní zaměstnance vyhlásit stávku, přivítal místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach

Politik se domnívá, že v současné situaci nemají státní zaměstnanci jinou možnost jak prosadit svoje požadavky. Škromach je přesvědčen, že vláda svým postojem narušuje sociální smír v České republice. "Myslím, že rozhodnutí odborů odpovídá situaci. Vláda dál pokračuje se své linii a po volbách ještě více přitvrdila při zavádění úsporných opatření, která se výrazně dotknou státních zaměstnanců.

Jako ukázkový příklad mohu uvést úmysl vlády zavést pouze jednu tarifní tabulku pro výpočet platů," řekl Škromach v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz. "Zatím se odbory rozhodly pro jednodenní stávku a netuším jaké další akce připraví. Podpořím ovšem všechny formy jejich protestů. Z odborů jsem vyšel a velmi dobře rozumím požadavkům odborářů. Domnívám se, že české odbory vždy postupovaly velmi uvážlivě a nejsou tím kdo vyvolává ve společnosti napětí. Sociální smír se snaží narušit vláda a ona je za současnou situaci odpovědná," dodal politik.

Celodenní stávka zaměstnanců ve státní a veřejné správě kvůli změnám v platech bude 8. prosince. Ozbrojené složky budou protestovat 15. prosince. Informoval o tom šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil.

zdroj: prvnizpravy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze