Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Podle zákona o nemocenském pojištění jsou účastni pouze zaměstnanci a OSVČ, nikoli uchazeči o zaměstnání

Podle zákona o nemocenském pojištění jsou účastni pouze zaměstnanci a OSVČ, nikoli uchazeči o zaměstnání

Zdeněk Škromach odpovídá na dotaz z portálu ParlamentníListy.cz

Dotaz od: Martiny

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat jestlipak na UP dávaji nějaký finanční příspěvek,kdybych měla nemocenskou. Jsem tam vedena už třetí měsíc nárok na podporu mám 5 měsíců, ale jsem těhotná, tak bych chtěla vědět jestli i po těch 5 měsících něco dostanu v nemocenské. Moc děkuji za odpověď.

Martina

Odpověď:

Dobrý den,

odpovídám na Váš dotaz ze srpna minulého roku až nyní, neboť jsem dosud postupně vyřizoval žádosti občanů o pomoc, které mi byly zaslány již dříve.

Úřad práce Vám žádný finanční příspěvek podle zákona o nemocenském pojištění vyplácet nebude. Podle tohoto zákona jsou nemocenského pojištění účastni pouze zaměstnanci a osoby samostatně výdělečné činné, nikoli uchazeči o zaměstnání. Po uplynutí podpůrčí doby pro výplatu podpory v nezaměstnanosti Vám nebude poskytována ani tato podpora.

Vzhledem k tomu, že k posouzení Vašich nároků podle zákona o nemocenském pojištění a zákona o zaměstnanosti je třeba znát veškeré informace o Vaší aktuální situaci, bude nejvhodnější informovat se o těchto Vašich nárocích na příslušné okresní správě sociálního zabezpečení a na kontaktním pracovišti krajské pobočky Úřadu práce ČR.

Hezký den

Zdeněk Škromach

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze