Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Pod záminkou krize nelze ořezávat práva zaměstnanců

Stínový ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach se na dnešní tiskové konferenci vyslovil jasně: „Je třeba odmítnout jakékoli posilování už tak silné role zaměstnavatele. Exministr Nečas a vláda ODS připravovali v tomto směru návrhy, které nemají v Evropě obdoby. Evropa výrazně chrání práva zaměstnanců.”

Proti tomuto trendu postavil Zdeněk Škromach představy ODS. „Fantasmagorické představy o vykupování se zaměstnanců ve výpovědní době. Prodloužení zkušební doby ze tří na čtyři měsíce: zkušební doba se přitom už teď v mnoha případech zneužívá. Spekulativně je člověk přijat, pracuje dva až tři měsíce a je propuštěn,“ vysvětlil Zdeněk Škromach.

Vzápětí pokračoval ve výčtu nápadů ODS. „Snahy prodloužit možnosti dohody o provedení práce na 300 hodin ročně... Sociální demokracie chce naopak tento způsob zaměstnávání omezit. ODS by místo toho ráda omezila vliv odborů a kolektivního vyjednávání a vytěsnila je ze spolurozhodování a z informací o rozhodování o podniku. To považujeme za něco, co je nepřijatelné,“ deklaroval Zdeněk Škromach zásadní stanovisko ČSSD.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze