Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Po dvou pivech jsou cyklisté více opatrnější než za střízliva

Po dvou pivech jsou cyklisté více opatrnější než za střízliva

Téma nulové tolerance alkoholu v rámci silničního provozu je opět na stole. Někteří zákonodárci usilují o to, aby si cyklisté směli dát dvě piva.

Jiní zas tuto možnost chtějí dopřát motorizovaným řidičům. Má se nulová tolerance alkoholu u cyklistů a řidičů zachovat? Proč se ve většině Evropy na silnicích v přiměřené míře pít smí, a u nás ne?

Praxe ukazuje, že míra alkoholu kolem 0.5 až 0.8 promile není opilost,“ uvedl v pořadu Pro a proti místopředseda Senátu za ČSSD Zdeněk Škromach.

Ten upozornil, že návrh směřuje k cyklistům, kde je prý problém nejmenší a společenské nebezpečí nehrozí. 

„U nás na venkově nemáme ani metro, ani šaliny, a jezdíme do hospody na kole. Víme, že když si to pivo člověk dá, tak naopak hledí být opatrný. Opatrnost ztrácí až v opilosti, tedy kolem 1.5 promile,“ tvrdí politik. 

Z celkového počtu nehod cyklistů v minulém roce bylo nad 1.5 promile 373 cyklistů, do 0.8 to bylo asi 50 cyklistů, poukázal na souvislost mezi obsahem alkoholu v krvi a nehodovostí Škromach. 

Škromach: „Je to zákon pro slušné lidi. Ti, co chtějí chlastat a opíjet se, už se opíjejí dnes a způsobují dopravní nehody. Opilí řidiči kamionu, to jsou ti zabijáci, ale cyklista určitě nikoho nezabije.“

Celý pořad si poslechněte zde a článek čtěte zde.

Autor: Renata Kalenská, Ondřej Čihák

 

 

 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze