Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Plody Drábkovy sociální politiky – přes půl milionu lidí bez práce!

Plody Drábkovy sociální politiky – přes půl milionu lidí bez práce!

Sociální demokracie považuje zvýšení počtu nezaměstnaných v naší zemi, které je nejvyšší za posledních osm měsíců a přesáhlo už hranici půl milionu lidí bez práce, za jeden z důsledků chybných takzvaných sociálních reforem ministra Drábka.

Namísto systematických opatření a investic do vytváření nových pracovních míst, namísto snahy o zrychlení čerpání evropských dotací ze strany MPSV, kdy by tyto peníze českému hospodářství v jeho rozvoji významně pomohly a namísto jakékoli smysluplné strategie hospodářského rozvoje, se vláda v čele s ministrem Drábkem uchyluje k opatřením, kterými pouze nesmyslně buzeruje občany a komplikuje sociálně slabým život, jako například slučováním úřadů práce či hrozbou vyškrtnutí z evidence úřadů práce už po dvou měsících.

Zatímco odborná veřejnost a analytici bijí na poplach v očekávání dalšího dramatického propadu zaměstnanosti, vláda Petra Nečase pokračuje pouze v tupé škrtací politice, která tento stav ještě dále zhoršuje a eskaluje sociální napětí v naší zemi.

Jedním z řešení, které prosazuje sociální demokracie, je potřeba významně podpořit rozvoj investic do dopravní a obecní infrastruktury. Dále je nutné zvýšit podporu aktivní politiky zaměstnanosti, včetně mnohem většího počtu míst ve veřejně prospěšných pracích. Nic takového ale od vlády P.Nečase zřejmě čekat nemůžeme.

Apeluji proto na ministra Drábka, aby se místo obhajování svých chybných kroků v médiích k tomuto strmému nárůstu nezaměstnanosti a hrozbám co nejdříve vyjádřil a jasně uvedl opatření, kterými hodlá tento stav napravit. Další schovávání se před řešením vážných problémů je ze strany Jaromíra Drábka nepřijatelné.

Zdeněk Škromach, místopředseda ČSSD a stínový ministr práce a sociálních věcí

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze