Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Paroubek mluví o kořisti? Asi má zkušenosti

Paroubek mluví o kořisti? Asi má zkušenosti

Zdeněk Škromach soudí, že Jiří Paroubek by místo napadání měl poděkovat členům ČSSD, díky kterým se stal premiérem.

Škromach tak reagoval na nedávný útok Jiřího Paroubka poté, co mu doporučil, aby se vzdal poslaneckého mandátu pokud vystoupí z ČSSD. Paroubek bleskově kontroval výrokem, že Zdeněk Škromach je "symbolem ČSSD - politik, co ztučněl z kořisti".

V rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Škromach prohlásil, že nikdy z politiky nekořistil. Jiří Paroubek podle jeho slov zřejmě hovoří o kořisti z vlastní zkušenosti. "To asi mluví ze své osobní zkušenosti. Mojí odměnou je spokojenost lidí, které v Parlamentu zastupuji, a kteří mě zvolili za program ČSSD. Ten byl pro mě vždy rozhodující," řekl Škromach v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz. "Nemá smysl komentovat Jirkovu zlobu. Jen jsem připomněl jeho postoje jako předsedy ČSSD k lidem, kteří odešli ze sociální demokracie. A tlustý jsem od malička," dodal politik z úsměvem.

Zdeněk Škromach patřil v době Paroubkova vládnutí mezi jeho stranické kritiky. Expředseda však jeho rady prý hodnotil jako útoky. "Mrzí mě, že Jirka vnímal dobře míněné přátelské rady jako okopávání kotníků. Škoda, byl to talentovaný politik," prohlásil místopředseda ČSSD."Pokud se Jirka skutečně rozhodne ze strany odejít, bude to hlavně jeho škoda. Každopádně by měl poděkovat těm tisícům bezejmenných členů a funkcionářů ČSSD, kteří ho vynesli až do funkce premiéra této země," uvedl politik.

Místopředseda ČSSD v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz uvedl, že Jiří Paroubek jako předseda ČSSD před volbami, nebyl schopen vnímat některé chyby, kterých se dopustil. O největších omylech Jiřího Paroubka ale odmítl hovořit."To si musí vyhodnotit jen on sám. Ale Jirka si nikdy žádné chyby nepřipouštěl. Snad někdy v počátcích své politické kariéry. A asi jeho největší chybou bude, pokud se skutečně nakonec rozhodne k odchodu z ČSSD," zdůraznil místopředseda ČSSD. "Má stále ještě šanci zůstat a pokorně pracovat pro úspěch ČSSD a jejího programu, za který byl i on zvolen do Parlamentu. Občané, kteří mu dali svůj hlas ve volbách, to očekávají," dodal politik.

Zdroj: Prvnízprávy.cz

Autor: (Jiří bob Asher,foto:arch.)

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze