Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Paradox s vinařskými stezkami. Cyklista do sklípku jen jako divák?

Paradox s vinařskými stezkami. Cyklista do sklípku jen jako divák?

Zdeněk Škromach odpovídá na dotaz z portálu ParlamentníListy.cz

Dotaz od: osvald

Nemyslíte, že jsou důležitější věci k řešení, než alkohol ve sněmovně, alkohol za řídítky? Nevím, co je to za módu, řešit regulaci alkoholu a kouření.

Odpověď:

Dobrý den, souhlasím s Vámi, že je nutné řešit stěžejní otázky a legislativou vymezovat základní pravidla a nikoli šikanovat lidi. Zamyslím-li se však nad naším zákonem o provozu na pozemních komunikacích, zaráží mě paradox s vinařskými stezkami.

Investujeme na jižní Moravě miliony z veřejných financí do výstavby vinařských stezek, které rozvíjí region a přivádí do regionu návštěvníky a finance, zaměstnanost atd. Avšak paradoxně cyklista na vinařské stezce, pokud dodržuje zákon, se může maximálně dívat a sklípky navštívit pouze jako pasivní divák. Ve většině evropských států je povolena malá míra alkoholu v krvi.

Věřím, že občané jsou svéprávní a stejně jako jsou schopni se sami rozhodnout, zda chtějí provozovat a navštěvovat kuřácké hostince, stejně tak mohou sami uznat, kdy jsou schopni jízdy na kole i s požitím jedné skleničky vína či piva.

Hezký den

Zdeněk Škromach

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze