Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Pane premiére Nečasi, proč chodíte pokládat věnce k památníkům zesnulých v 2. světové válce, když jejich historický význam zesměšňujete?

Pane premiére Nečasi, proč chodíte pokládat věnce k památníkům zesnulých v 2. světové válce, když jejich historický význam zesměšňujete?

Musím se ohradit proti zesměšnění protikorupčních aktivit odborářů a dalších občanských iniciativ ve smyslu zbytečnosti a pohanění památky českých partyzánů z konce 2. světové války. Takto si, pane premiére Nečasi, vážíte aktivity uvědomělých občanů této země a její historie?

Bez ohledu na načasování rozšíření partyzánského odboje na území Čech a Moravy ke konci 2. světové války, které je v kontextu tehdejších podmínek zcela srozumitelné, se odborníci shodují v názoru, že partyzáni měli nezastupitelné místo v rámci domácího odboje. Po Vašich výrocích se však musí obracet v hrobě.

Právě jejich příklad nám dnes připomíná, že na osvobození naší země neměli podíl pouze vojáci a jednotky cizích států, ale také obyčejní lidé, kteří byli ochotni bojovat se zbraní v ruce v nehostinných podmínkách, podporováni civilním obyvatelstvem a jejich odvahou.

Škoda, že se takové podpory nedostává dnes odborářům a občanským iniciativám. Možná spíše v tom by si soudobí aktivisté zasloužili přirovnání k partyzánům, na rozdíl od Vašeho posměchu, pane premiére.

ČSSD podporuje protikorupční aktivity odborářů a občanských iniciativ, soudobých partyzánů bojujících za lidi, které zkorumpovaná vláda modrých kmotrů drancuje… ačkoli zatím nejde o život, zatím.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze