Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Pane ministře Drábku, konejte nebo odstupte!

Pane ministře Drábku, konejte nebo odstupte!

Už chápu, proč se se mnou nevsadil ministr práce a sociálních věcí Drábek o oranžovou vestu veřejné služby na deset dní.

Píší mi lidé z úřadů práce, že mají od vedoucích informace, že ten nový „skvostný" program, který ministerstvo nakoupilo za drahé peníze od údajně firem blízkých spolupracovníkům pana ministra, nefunguje! A nebude to asi jediná věc. Ale tady se hraje o osudy lidí, pane ministře!

Ministr Drábek by měl okamžitě informovat o situaci na Úřadech práce ČR, kde jím dosazení vedoucí pracovníci nezvládají náběh spousty nových opatření, které si ministr Drábek prosadil v tzv. „reformních zákonech". Tyto změny zákonů byly od počátku špatně připraveny, v některých pasážích i v rozporu s ústavním pořádkem ČR. Naprostou nepřipraveností ministerstva je i přenos kompetencí z obecních úřadů na Úřad práce ČR.

Věřím, že se ministerstvo nebude vymlouvat na nepřipravenost lidí na úřadech práce, kteří jsou dlouhodobě nuceni nesdělovat nedostatky a zmatky, které MPSV svými necitlivými zásahy do struktury a legislativy úřadů práce vytvořilo.

Proto pane ministře Drábku, konejte anebo odstupte!

Zdeněk Škromach, místopředseda ČSSD a stínový ministr práce a sociálních věcí

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze