Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Otázkou je legitimita vlády stojící na přeběhlících

Otázkou je legitimita vlády stojící na přeběhlících

Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach a jedna z nejvýraznějších tváří sociální demokracie v odpovědi čtenáři ParlamentníchListů.cz vysvětlil, jak vnímá Nečasův kabinet, který v pátek získal 105 poslanců a zároveň mandát pro své pokračování.

"Vláda by měla podat demisi. Koalice, na základě které prezident jmenoval vládu, již neexistuje. Prezident měl buď jmenovat novou vládu a ta požádá o důvěru nebo mělo dojít k rozpuštění sněmovny a novým volbám," uvedl Zdeněk Škromach jako odpověď na dotaz, zdali má aktuální rozpoložení vládního kabinetu smysl.

"I když se mi to nelíbí, předpokládám, že důvěru Nečasova vláda ustojí. Otázkou bude legitimita takové vlády, která bude stát na přeběhlících," doplnil Škromach jako narážku na platformu Karolíny Peake, bývalé členky Věcí veřejných.

Legitimitu Nečasova kabinetu ovšem v nedělní Partii televize Prima potvrdil šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura. Totožně se v Otázkách Václava Moravce vyjádřila předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová.

Doplňme, že poslanci ukončili v pátek krátce před osmou večerní několikahodinovou debatu k vyslovení důvěry vládě ODS, TOP 09 a skupiny vicepremiérky Karolíny Peake (dříve VV). Kabinet důvěru podle předpokladů získal. Pro vládu bylo 105 poslanců. Proti 93. Například poslanec Otto Chaloupka (VV) uvedl, že s vládou sice není spokojen, ale podpoří ji. Předčasné volby by prý preferoval, kdyby "měl jistotu, že národ je schopen zvolit si do sněmovny nové poslance, kteří zde nikdy neseděli, a tedy nejsou propojeni s různými zájmovými skupinami".

Autor: tan
Zdroj: ParlamentníListy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze